VDCTEAM to rodzinne Konsorcjum składające się z połączonych do wspólnego działania firm

 

 

VANCROLL – Ireny van der Coghen (działającej od 1990 roku)

REMEX – Michała van der Coghen (działającej od 1997 roku)

VDCTEAM - Adama van der Coghen (działającej od 2017 roku)

 

Jesteśmy rodziną o niemal wiekowych tradycjach związanych ze sportami ekstremalnymi, medycyną, pedagogiką i dziennikarstwem.

Nasz TEAM, to zespół ludzi otwartych na świat, a zarazem miłośników przygody, pasjonatów gór, wody i aktywnego wypoczynku.

Jesteśmy zawodowymi ratownikami, przewodnikami górskimi, instruktorami survivalu, harcerstwa i sportów górskich.

Od 1990 roku prowadzimy zajęcia integracyjne dla firm, szkolenia specjalistyczne z zakresu survivalu i ratownictwa oraz zajęcia dla młodzieży.

 

VDCTEAM tworzą:

Irena van der Coghen

Survivalem zajmuje się już ponad pół wieku. Jest emerytowanym ratownikiem GOPR, przewodnikiem górskim, instruktorem harcerskim, narciarskim, przewodnikiem psa ratowniczego GOPR i alpinistką. Jest również właścicielem Szkoły Survivalu, Narciarstwa i Alpinizmu "VANCROLL", a także szefową stowarzyszenia Survivalu "SZKOŁA TYGRYSÓW". Od 25 lat prowadzi na Jurze Bazę Biwakową Ratowników Górskich „Tabor u Szarotki”. Za wieloletnie ratowanie życia ludzi w górach została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Medalem Zasłużony dla Ratownictwa Górskiego GOPR, a za działalność wśród dzieci i młodzieży: Złotą Honorową Odznaką Sportu i Medalem Edukacji Narodowej. Jest Seniorem Ratownictwa Górskiego GOPR. W środowisku Ludzi Gór znana powszechnie jako „SZAROTKA”.

Piotr van der Coghen

Twórca i pierwszy Naczelnik Górskiego Pogotowia Ratunkowego na Jurze JOPR i GOPR (w st. spocz.), zawodowy ratownik i przewodnik górski, alpinista i speleolog, instruktor survivalu, scoutingu i narciarstwa, wieloletni wychowawca młodzieży sportowej i trudnej. Szkoleniowiec żołnierzy, strażaków i policjantów. Uczestnik międzynarodowych misji humanitarnych i obserwacyjnych w Europie Wschodniej, w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Honorowy członek Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Twórca Polskiego Instytutu Ratownictwa Górskiego (PIRG). Za swą działalność wielokrotnie odznaczany, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotą Honorową Odznaką Zasłużony dla Sportu, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Medalem Zasłużony dla Ratownictwa Górskiego GOPR, a także dwukrotnie Medalem za Ofiarność i Odwagę. Jest Seniorem Ratownictwa Górskiego GOPR. W środowisku Ludzi Gór znany powszechnie jako „NACZ”.

Michał van der Coghen

Jego życie zawodowe obraca się wciąż wokół pogotowia, szpitalnego oddziału ratunkowego, pracy na uczelni i kursów. Jest wykładowcą akademickim medycyny ratunkowej, dyplomowanym ratownikiem i instruktorem medycznym, starszym instruktorem ratownictwa górskiego GOPR, ratownikiem WOPR, płetwonurkiem, sternikiem, polarnikiem, instruktorem narciarstwa i survivalu oraz właścicielem firmy „REMEX”. Pracuje od lat jako biegły sądowy w zakresie bezpieczeństwa i wypadków w turystyce i sportach górskich oraz błędów w ratownictwie medycznym. Za ofiarną pracę w ratownictwie został odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrną Honorową Odznaką Za Zasługi dla Sportu oraz dwukrotnie Medalem Za Ofiarność i Odwagę, a także Złotą Honorową Odznaką GOPR. Znany jako „TIGER”.

Alicja van der Coghen

Dziennikarz i prezenter TV, przez dekadę związana była z regionalną stacją telewizyjną. Obecnie pracuje jako rzecznik prasowy Śląskiej Izby Lekarskiej i koordynator Śląskiego Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego. Jest narciarzem, wspinaczem i speleologiem, instruktorem survivalu oraz BLS/AED. Prowadzi warsztaty dziennikarskie dla dzieci i młodzieży, oswajając młodych pasjonatów z mikrofonem, aparatem fotograficznym i kamerą. Jest od lat ratownikiem górskim GOPR. Za ofiarny udział w akcjach ratowniczych podczas katastrof odznaczona przez Prezydenta RP Medalem Za Ofiarność i Odwagę.

Adam van der Coghen

Jego żywioł, to praca szkoleniowa i taktyczna, najlepiej na dużej wysokości. Jest starszym instruktorem ratownictwa górskiego GOPR. Przez 17 lat był zawodowym ratownikiem GOPR, pełniącym funkcję Szefa Wyszkolenia, a następnie Naczelnika Grupy Jurajskiej GOPR. Jest dyplomowanym ratownikiem medycznym, ratownikiem śmigłowcowym, instruktorem survivalu, narciarstwa i wspinaczki, speleologem i alpinistą oraz wieloletnim przewodnikiem psów ratowniczych GOPR. Nauczyciel akademicki. Kierownik podyplomowych studiów Ratownictwa Górskiego i Wysokościowego w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Za ofiarną pracę w ratownictwie górskim został odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrną Honorową Odznaką Za Zasługi dla Sportu oraz dwukrotnie Medalem Za Ofiarność i Odwagę, natomiast Zarząd Główny GOPR w Zakopanem uhonorował go Złotą Honorową Odznaką GOPR. Znany jako „ADLER”.

Wojciech Machalski

Z zawodu: świetny mechanik samochodowy i inżynier elektryk. Z pasji: rowerzysta górski, narciarz, speleolog i alpinista. Zawodowy ratownik górski GOPR. Instruktor ratownictwa wysokogórskiego. Ekspert jazdy terenowymi pojazdami, takimi jak: skutery śnieżne, quady i samochody 4x4. Wiceszef Polskiego Instytutu Ratownictwa Górskiego (PIRG). Ma doskonały kontakt z dziećmi. Jego dwie córy Ola i Lena uprawiają survival w Szkole Tygrysów od 7 roku życia. Znany jako „SZYBA”

Barbara Pakura-Brzoska

Pedagog z teatralnym zacięciem. Od dzieciństwa fascynowała się sztuką. Swoją pasję rozwijała podczas nauki w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno-Baletowym w Gliwicach oraz w Instytucie Muzyki w Cieszynie na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Przez wiele lat pracowała jako pedagog z dziećmi i młodzieżą prowadząc m.in. zajęcia umuzykalniające oraz warsztaty teatralne. Od pięciu lat jest dyrektorem Teatru Muzycznego Castello i częścią jego zespołu artystycznego. W Szkole Tygrysów odkryła kolejną pasję - survival. Kocha dobrą muzykę, szybką jazdę na nartach i wspinaczkę.

Karolina Nowak

Karolina, pochodzi z Jury Krakowsko-Częstochowskiej i od najmłodszych lat jej pasją jest wspinaczka, biegi przełajowe oraz zdrowy tryb życia. Swoje umiejętności alpinistyczne szkoliła pod okiem ratowników górskich. Od początku aktywnie uczestniczy w rozwoju i działaniach firmy VANCROLL. W życiu prywatnym - dyplomowana fizjoterapeutka, miłośniczka zwierząt i kochająca, starsza siostra, zawsze gotowa, by pomóc innym.

Stanisław Szuster

Student Wychowania Fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, członek Akademickiego Związku Sportowego, narciarz, snowboardzista, karateka, tenisista i pływak, jednym słowem sportowiec. Instruktor Shorin-Ryu karate i kobudo. Wieloletni harcerz, który pierwsze doświadczenia wychowawcy dzieci i młodzieży zdobywał podczas obozów harcerskich. Fan survivalu.

Piotr Szuster

Entuzjasta podróży rowerowych, których z bratem odbył już po Europie kilka. Narciarz, wspinacz, turysta. Bardzo lubi wypady w Tatry. Z Jurą, którą pokochał, związany dzięki firmie VANCROLL. Student Politechniki Śląskiej w Gliwicach na wydziale Automatyki, Informatyki i Elektroniki. Hobbystycznie biega, na koncie ma ukończone 2 maratony.

VDCTEAM Adam van der Coghen
ul. Klonowa 22
44-177 Paniówki
+48 603 861 519
kontakt@vdcteam.pl